Ingmar Päid

Muusika, mis loob meeleolu

Minust

Inku korts Ingmar2Esimesed sammud muusika radadel …

… algasid aastal 1990 kui ema tungival nõudmisel sai asutud Nõmme Muusikakooli akordionit õppima (Ma olen selle eest tagantjärele väga tänulik, muide). Seda pilli mängisin ja harjutasin oma 10 aastat, siis aga tekkisid muud huvid, õnneks muusikalised. Peale gümnaasiumi lõpetamist läksin Otsakooli, kus 3 aasta jooksul õppisin Mare Väljataga juhendamisel pop-jazz laulu. Veidi hilisemas nooruses asusin õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse, mille lõpetasin 2016. aastal, erialaks pilliõpetaja. Neil erialadel jagan juba veidi üle kümne aasta kahes Lõuna-Eesti muusikakoolis õpetajana teadmisi ja kogemusi ka teistele laulu- ja kitarrimängu huvilistele.


ermsigaTee tegevmuusikuna …

… algas aastal 2000, kui koos sõber Ermo Leuskaga panime  kokku kaheliikmelise tantsubändi Plingers, kus mängisin nii klahvpille kui akustilist kitarri ning olin solistiks. Aastate jooksul hakkasid muude pidude kõrval üha suuremat rolli mängima pulmapeod, kuhu meid tihti ansambliks kutsuti. Aastal 2007 oli Plingersil suur au võita pulmad.eeAasta tegija” valimisel parima pulmabändi tiitel. Nominentide hulgas olime ka mitmel järgneval aastal koos teiste suurepäraste ansamblitega.

Pulm-870väike2010. aastal sai Plingersist täisväärtuslik live ansambel, kus mina hakkasin olude sunnil bassi mängima, soolokitarril oli endiselt Ermo, klahvpille mängis Aare Varusk, trumme Ilja Šarapov ning helitehnikuks oli Lauri Kool. Sel ajal sai salvestatud ja välja antud minu sulest pärit “Päikesest pool” ja “Südamest” ning “Meeletuste meelitus”, mille autoriks on Ermo Leuska. Ajad aga muutuvad ning erinevate asjaolude tõttu läks Plingers 2014. aastal sõbralikult laiali.


Lisaks tantsumuusikale …

… olen olnud tegev ka mitmetes erinevates projektides. 2009. aasta lõpus osalesin koos Alen Veziko, Andre Heina ja Kristjan Matsoniga jõulutuuril, mille järel salvestasime 2010. aasta alguses koostöös Tartu Kontsertkorraldusega akustilise plaadi “Laulda meil oma laul”. Plaadil kõlavad neljahäälses seades Aleni, Andre ja minu omalooming koos meile oluliste tuntud lauludega. Aleni ja Andrega käisime ka telesaates “Tähed muusikas“, kus oli au üllatuskülalisena üles astuda ja esitada Ivo Linna ning Ott Arderi koostööst sündinud suurepärast laulu “Sülita vaid alla tuult“. Koostöö Aleniga jätkub tänase päevani kui aegajalt käin Aleni bändis basskitarri mängimas või tausta laulmas. Ka Kristjaniga satume tihtipeale erinevates koosseisudes koos lavalaudadele.


Trubaduurina … 

… olen juba päris mitmeid aastaid kohvikutes ja restoranides (lemmikuteks on kujunenud Cafe Shakespeare Tartus ja GMP Clubhotel’i restoran Pühajärvel) esinemas käinud, ka pulmatseremooniatel musitseerimine pole mulle võõras. Üksinda esinemas käies laulan peamiselt eesti- ja inglise keeles, kuid ka muudes keeltes kui vajadust peaks olema ning saadan end kas akustilisel kitarril või klaveril. Viimasel ajal on järjest rohkem tulnud ette pidusid, kuhu mind üksinda tantsuks mängima kutsutakse. Alguse sai see oma tutvusringkonnas nö kinnistel pidudel esinemisega, kuid annad sõrme,
võetakse käsi- nagu öeldakse ☺ Tantsuks mängimas käies kasutan kvaliteetseid fonogramme ja saadan ennast kitarril.


Live koosseis …

… on mulle alati südamelähedane olnud. Plingersi ajastu möödudes tundsin sellest taaskord Standbypuudust ning 2014. aasta sügisel moodustasin tantsumuusikat viljeleva ansambli StandBy, kuhu lisaks minule kuuluvad Andres Joamets soolokitarril, Jaanus Viskar basskitarril, Aare Varusk klahvpillidel ja Martin Kütt trummidel. Jaanus ja Martin on lisaks StandBy’le tegevad ka maailmakuulsas Setomaa folkrockpundis Zetod. StandBy oli ka 2015. aasta kevadel toimunud Tudengite öölaulupeo saateansambel, uhke värk.


Rahvabänd 2017 …

… oli saade, milles osalemise tarvis tuli taas kokku ansambel “Sinu Naine“. Meilegi üllatusena saabus tänu suurele hulgale ansambli fännidele esimese hooaja võit just meile. Setomaalt pärit lõbusas kollektiivis mängisin klahvpille ka enne kui ansambel läks viieaastasele loomingulisele pausile ning praegu jätkame peoliste lõbustamist täie auruga. 2018. aasta kevadel ilmus ansamblil ka uus CD “Õnnelik lõpp“.


Kuniks jätkub pidusid ja on toredaid tellijaid, jätkan suurima heameelega rõõmsalt samas vaimus.☺

Kohtumiseni!
Ingmar

Download mp3